جستجو

تبلیغاتکتاب گفت و شنودهایی در ریاضیات

  سلامی دوباره،

  چند وقت پیش توسط یکی از دوستانم با کتابی به نام "گفت و شنودهایی در ریاضیات / نوشته: آلفرد رنیی" آشنا شدم... با تعداد صفحات کم ولی بسیار جذاب و به زبانی ساده که در ظاهر ادعا می کند می تواند خواننده اش را با رمز و راز و تاریخچه ی برخی متفکران برجسته ی ریاضی آشنا کند. درواقع این کتاب شامل سه گفت و شنود درباره معنا و کاربرد ریاضیات است. این گفت و شنودها توسط نویسنده کتاب بصورت تخیلی ساخته شده اند تا بتواند برای خواننده ی عام معنا و مفهوم و اهمیت و کاربرد ریاضیات را توضیح دهد. البته مفاهیم بیان شده در این گفت و شنودها مفاهیم عمیق و بنیادی ریاضیات هستند و باید عمیقا به معنا و مفهوم آنها توجه داشت و درباره آنها به تقکر پرداخت.

  اما این کتاب پیش زمینه ای برای علاقه بیشتر بنده به علم ریاضیات شد، و باعث شد دوباره به فکر کردن درباره سوالات بی جوابی درباره ریاضیات بپردازم که موجب بی انگیزگی ام برای یادگیری درس ریاضیات در دوران متوسطه (دبیرستان) و حتی دانشگاه شده بودند. به طور کلی آن موقع ها در ذهنم خواندن ریاضیات یادگیری یک علم نمی نمود و از نظرم یادگیری بیشتر از ریاضیاتی ساده که در حساب و کتاب های ساده زندگی با آنها برخورد داشتیم بی فایده و تلف نمودن وقت خواهد بود و فقط برای اینکه در سرفصل دروس دانشگاهی قرار داده شده اند مجبورم مطالعه کنم. اما کتابی که در بالا معرفی شد روزنه ای روشن آنهم بعد از چند سال و بصورتی کاملا اتفاقی درباره فلسفه ریاضیات در ذهنم ایجاد کرد. بعد از آن به خواندن کتاب "فلسفه ریاضی / نوشته: دکتر محمد صال مصلحیان" پرداختم. به جرات می توان گفت که این دو کتاب نظر بنده را درباره ریاضیات کاملا تغییر دادند. اینکه بخواهم در مورد اهمیت و زیبایی علم ریاضیات بگویم بهتر است به معرفی و ارائه لینک دانلود دو کتاب مذکور بسنده کنم... سخن کوتاه می کنم و امیدوارم نهایت استفاده را از خواندن این کتابها ببرید.


  برای دانلود کتابهای ذکر شده می توانید به لینک های زیر مراجعه کنید:

  دانلود کتاب گفت و شنودهایی در ریاضیات نوشته آلفرد رنیی

  دانلود کتاب فلسفه ریاضی نوشته دکتر محمد صال مصلحیان


  موفق و سربلند باشید.  این مطلب تا کنون 19 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ جمعه 18 بهمن 1392
  منبع
  برچسب ها : ریاضیات ,کتاب ,نوشته ,خواندن ,فلسفه ,دانلود ,ریاضی نوشته ,نوشته دکتر ,دکتر محمد ,فلسفه ریاضی ,کتاب فلسفه ,فلسفه ریاضی نوشته ,کتاب فلسفه ریاضی ,ری ,
  کتاب گفت و شنودهایی در ریاضیات

تبلیغات


  تبلیغات شما در این قسمت

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 10 فروردين 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر